Наші послуги

БЛИСКАВКОЗАХИСТ

Система “блискавкозахист і заземлення” була розроблена в 50-х роках. На даний момент вона дуже вдосконалилась і на 98% захищає від ураження струмом блискавки

2900
Осіб в світі щорічно гине внаслідок ураження блискавкою

Блискавка – це величезної сили електричний розряд, що провокується різницею потенціалів наземного і атмосферного середовища. Цей розряд призводить до пошкодження будівель, до пожеж і до враження людини електричним струмом. З давніх часів, блискавка викликала страх у людей, але на початку 18 століття було представлено, науково обгрунтований засіб захисту від блискавки. Принципи, використовувані в той час, актуальні й досі.

Блискавкозахист являє собою ряд технічних рішень, покликаних забезпечити збереження всіх систем та елементів будівельних об’єктів, а також безпеку людей, що знаходяться в них, під час прямого удару блискавки.

Власники власних будинків, сьогодні, в індивідуальному порядку, можуть обзавестися системою блискавкозахисту, або передбачити її встановлення ще на стадії проектування будинку. Тим більше, що держава переглянула ряд вимог, що пред’являються до приватної власності. У число переглянутих вимог увійшли норми електрозахисту індивідуальних житлових будівель.

Наскільки ж важливо вчасно обзавестися системою блискавкозахисту? Сьогодні, багато хто пам’ятає будь-які випадки, які сталися з кимось, пов’язані з попаданням блискавки в житлові будівлі. Наслідки в результаті таких випадковостей бувають плачевні. У середньому, у порівнянні з втратами, нанесеним наслідками потрапляння блискавки в житловий будинок, встановлення системи блискавкозахисту не здається таким вже дорогим задоволенням.

Види блискавкозахисту

Зовнішній блискавкозахист
Система зовнішнього блискавкозахисту складається з трьох пристроїв:

Перехоплює розряди блискавки. Пристрій не дозволяє розряду, з причини фізичних принципів, потрапляти в інші, більш значущі елементи будівлі.Блискавкоприймачі бувають у вигляді стрижнів, тросів і сіток (розмір комірки 15 на 15 м або менше). Сучасні будинки все більше захищають сітчастими блискавкоприймачами. Вони не порушують зовнішній вигляд будівель, а свої функції виконують чудово.

Відводить струм від громовідводу в напрямку заземлювача, який являє собою металевий провідник, занурений у грунт. У результаті використання цього пристрою, струм розсіюється в землі.

Сукупність конструктивно об’єднаних заземлювачів (одного або кількох металевих електродів, заглиблених на відповідну глибину в грунт) і заземлюючих провідників, що з’єднують заземлене електрообладнання з заземлювачами.

Внутрішній блискавкозахист
Це ряд заходів, націлених на забезпечення збереження споруди, при виникненні наведень і небезпечної напруги як в електросистемі, так і в трубопроводі, у разі удару блискавки. Така система включає в себе ПЗІП – пристрій захисту від виникнення імпульсних перенапруг, у поєднанні з ефективною системою заземлення. Компоненти, у складі внутрішнього блискавкозахисту, повинні проектуватися і встановлюватися відповідно до таких стандартів як: РД 34.21.122-87 і СО 153-34.21.122-2003.

Орієнтовна вартість системи блискавкозахисту

Професійна установка блискавкозахисту

Для сучасного блискавкозахисту не має значення тип будівлі, він буде однаково ефективно працювати як з дерев’яною дачею, так і з сучасним котеджем.

Слід врахувати те, що більшість забудовників, не в змозі впоратися з якісним та кваліфікованим встановленням системи блискавкозахисту,  тому вирішення цієї проблеми доцільно доручати ліцензованим організаціям, що мають досвід робіт у цій сфері.

Чому так важливо довіряти виконання робіт з установки громовідводів і заземлення фахівцям? Монтаж таких систем вимагає від виконавця не тільки знання електрики. При облаштуванні блискавковідводів не обійтися без висотних робіт, адже частина системи встановлюється на даху та стінах. Блискавкозахист будівель і споруд вимагає наявності спеціального інструменту та обладнання, допоміжних засобів, приладів, а також навичок роботи з ними.

ukUK
ru_RURU ukUK